Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Audi спрема нова верзиja на TT-RS - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Audi спрема нова верзиja на TT-RS
26.10.2011

Во развојните лаборатории во Инголштад се подготвува модификација на TT-RS за која од Audi истакнуваат дека ќе биде уште поотровна и со значително повеќе коњски сили добиени од турбото 2.5.

audi-tt-rs-1-2011-1

Место постоечките 340 КС колку што сега испраќа кон сите четири тркала 2.5 литарскиот пет цилиндричен турбо бензинец кој работи и во RS3, а се најавува и за во RS1, моќноста ќе биде подигната на дури 385 КС.

Оваа верзија на TT-RS треба да биде ултимативен тркач за на улица и затоа покрај повеќето коњски сили ќе има и пониска тежина. Таа е добиена со вадење на задните седишта од кабината и полесни ковани леснометални бандажи.

Другите елементи кои придонесуваат за полесна тежина не се наведени, но затоа моделот ќе биде 60 килограми полесен од обичниот TT-RS кој тежи 1390 kg. За сега од Audi ги сокриваат и перформансите.

Одзади ќе биде поставено активно антикрило кое при пониски брзини ќе биде сокриено во каросеријата и ќе се извлекува автоматски на одредена брзина исто како кај RS5.

Се поставува прашањето какви ли ќе бидат перформансите на модификуваниот TT-RS кога се знае дека обичниот 100 km/h лови за 4,3 секунди со седум степениот менувач со две спојки и бришка до лимитирани 250 km/h.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat