Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Идниот Годзила ќе носи техника од Ф1 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Идниот Годзила ќе носи техника од Ф1
02.10.2013

Новата генерација на Nissan GT-R, односно на јапонскиот Годзила, ќе користи хибриден погон создаден од компанијата Williams Advanced Egineering која е одделенија на тркачкиот тим Williams F1.

nissan-gt-r-najava-1-2013-1

Хибридната технологија не е новина за Williams. Тркачката компанија со хибридна технологија веќе ги снабдува тркачките болиди на Audi од серијата Леман, а на списокот на Williams се наоѓа и Porsche.

Водено Williams има воспоставено партнерски врски со фабричкиот тјунер на Nissan, компанијата Nismo. Сеуште не се знае прецизно со каква технологија Williams ќе го опремува новиот GT-R. Се претпоставува дека станува збор за систем на враќање на кинетичката енергија

Сепак за таа цел регистрирано е името R-Hybrid кое ќе се корсити најверојатно до 2015 година кога на пазарот се очекува да пристигне новата генерација на Nissan GT-R.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat