Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Toyota ќе има две нови марки
26.11.2012

Toyota одлучи да го следи примерот на останатите производители на автомобили и да ги искористи огромните можности што ги нуди пазарот во Кина. Затоа таму в година ќе никнат две нови марки на гигантот.

venucia-koncept-b-1-2012-1

Информацијата доаѓа директно од еден од постарите менаџери на Toyota, Хироџи Ониши кој наведува дека новите марки ќе бидат создадени заедно со некои од постоечките партнери во Кина.

Во моментот Toyota работи со FAW Group и со Guangzhou Automobile Group, но Ониши не наведува со која од овие компании ќе се развиваат идните модели на новите марки.

Toyota очекува дека успехот на новите марки ќе дојде набрзо по примерот на Nissan кој заедно со Dongfeng Motor ја создаде марката Venucia и веќе бележи добри продажни резултати, а наскоро ќе има и електромобил.

Honda пак соработува со Guangqi и годинава ги претстави првите концепти.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat