Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Безбедност
Mercedes најефикасен при спречување судир
07.11.2013
mercedes-e-klasa-presafe-1-2013-1Независната европска организација за проценка на безбедноста на нови возила, EuroNCAP, почна со тестирање на безбедносните уреди наменети за избегнување на судар кај автомобилите.
 
Mitsubishi ASX награден за врвна безбедност
23.05.2013
mitsubishi-asx-iihs-1-2013-1Американскиот Институт за осигурување и безбедност во сообраќајот го прогласи Mitsubishi ASX за Top Safety Pick+ највисока титула која се доделува на возила кои нудат супериорна безбедност при судар.
 
Четиринаесетмина одлични на Euro NCAP
29.11.2012
opel-mokka-euro-ncap-1-2012-1Независната европска организација за проценка на безбедноста на автомобилите Euro NCAP ги обелодени резултатите од најновиот краш тест на кого беа изложени дури 15 нови автомобили.
 
Пет ѕвезди за Audi A3 на Euro NCAP
04.09.2012
audi-a3-euro-ncap-5-stars-1-2012-1Новиот Audi А3 освои максимални пет ѕвезди на проценката на Euro NCAP со висока заштита од фронтален, заден и страничен удар. Висока безбедност на деца и секако на пешаци.
 
Најбезбедно е одзади во средина
24.07.2012
zadno-sediste-1-2012-1Од секогаш се знае дека најопасно место во автомобилот е совозачкото, односно на седиштето до возачот, додека за најбезбедното место во автомобилот сеуште се кршат копја и се прават истражувања.
 
EuroNCAP прогласи нови одлични ученици
25.05.2012
peugeot-208-euroncap-1-2012-1Во најновата група на одлични ученици на EuroNCAP влегуваат BMW Серија 3, Mazda CX-5, Hyundai i30 и Peugeot 208, додека на Audi A6 му беше доделено специјално одликување за безбедност.
 
Безбедноста е луксуз
16.05.2012
test-remeni-predni-sedista-1-2012-1Верувањето дека задните седишта се побезбедни од предните во модерните автомобили паѓа во вода. Така се вели во истражувањето направено од германскиот медиумски гигант Дојче Веле.
 
19 возила минаа на краш тест
25.11.2011
hyundai-veloster-crash-1-2011-1Во најновата серија на проценки на безбедноста на автомобилите од страна на Euro NCAP дури 19 нови автомобили постигнаа задоволителни резултати, а меѓу нив се најдоа и два кинески модели.
 
Хибридите се побезбедни
21.11.2011
porsche-cayenne-hybrid-1-2011-1Американскиот иснтитут за истражување на губитоците при осигурувањето на автомобил HLDI – Highway Loss Data Institute објавува дека возилата со хибриден погон се побезбедни од класичните.
 
Жените страдаат повеќе при судар
27.10.2011
crash-test-dummy-zensko-telo-1-2011-1Американски експерти тврдат дека системите за безбедност во постарите генерации на автомобили не се проектирани за телата на понежниот пол и затоа жените повеќе страдаат при судар.
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 Следно > Крај >>

Страница 1 од 4
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat