mercedes-a45-amg-edtition-1-mkd-1-2013-1
Пристигна Mercedes A45 AMG Edition 1

Најмоќниот компакт на светот Mercedes А45 AMG Edition 1, со 360 КС спакувани под хауба пристигна во Македонија

 
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Нов X6 доаѓа од BMW
14.10.2013
bmw-x6-maskiran-1-2013-1На основата на новата генерација на X5 доаѓа новото купе за активни луѓе Х6 кое воедно е и основоположник на сегментот. Маскиран новиот Х6 тестира во околина на фабриката во Спартанбург, САД.
 
Mitsubishi со три концепти во Токио
10.10.2013
mitsubishi-koncept-tokio-1-2013-1Mitsubishi премиерно ќе претстави три концепти на годинешниот салон во Токио и со нив го најавува новиот дизајерски јазик на марката кој ќе биде карактеристичен за сите модели на марката.
 
Новиот RS3: моќен како бик, брз како стрела
08.10.2013
audi-rs3-spy-1-2013-1Иако во моментот BMW и Mercedes ги имаат најдобрите грла од ергелта на жешки компакти нивното ликување нема да трае долго бидејќи на пат доаѓа новиот RS3 опремен со биковски моќен мотор.
 
Над 1200 посетители на седмиот Октоберфест
07.10.2013
makkar-bmw-oktoberfest-1-2013-1Застапникот на BMW во Македонија, компанијата Маккар, на улица „Скупи“ во Скопје повторно беше домаќин на седмиот по ред DMWV Октоберфест Скопје 2013, чијшто генерален спонзор беше Маккар.
 
Идниот Годзила ќе носи техника од Ф1
02.10.2013
nissan-gt-r-najava-1-2013-1Новата генерација на Nissan GT-R, односно на јапонскиот Годзила, ќе користи хибриден погон создаден од компанијата Williams Advanced Egineering која е одделенија на тркачкиот тим Williams F1.
 
Дочек на новата Mercedes S Класа
30.09.2013
mercedes-s-klasa-mkd-1-2013-1Најсовршениот автомобил како што уште го нарекуваат во светските медиуми, новата Mercedes S Класа, по прикажувањето на саемот во Франкфурт пред десетина дена, пристигна и во Македонија.
 
Новиот кросовер на Hyundai е спремен
30.09.2013
hyundai-curb-koncept-1-2013-1Нема сомневање дека бурата што ја предизвика Nissan со неговиот Juke ги зафати и останатите производители на автомобили. Најновата вест за иден компактен кросовер доаѓа од Hyundai.
 
Визија за новиот Audi R8
27.09.2013
audi-r8-vizija-kunc-1-2013-1Германскиот дизајнер Себастијан Кунц го објави своето видување на тема нова генерација на супер спортскиот автомобил Audi R8 која треба да се појави на пазарот за околу две години од сега.
 
Најбезбедниот автомобил доаѓа од Кина
26.09.2013
qoros-3-sedan-euroncap-1-2013-1Qoros 3 Sedan доби максимален број на ѕвезди на проценката на EuroNCAP, вкупно 5, со што го заслужи приматот за најбезбеден автомобил на светот кој ниту помалку, ниту повеќе доаѓа од Кина.
 
Ford Transit Connect e товарен ван на годината
25.09.2013
transit-connect-ivoty-1-2013-1Ford Transit Connect победи на изборот за „Товарно возило на годината за 2014 на меѓународно ниво“. Ford е првиот производител кој до сега победил пет пати, а годинешната е втора награда по ред.
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat