mercedes-a45-amg-edtition-1-mkd-1-2013-1
Пристигна Mercedes A45 AMG Edition 1

Најмоќниот компакт на светот Mercedes А45 AMG Edition 1, со 360 КС спакувани под хауба пристигна во Македонија

 
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Хибридот на BYD троши само 2 l/100 km
02.09.2013
byd-qin-testiranje-1-2013-1На сцена стапува BYD Qin. Наследник на BYD F3DM, познат и како првиот plug-in хибрид на светот. Новата генерација се перчи со извонредни спринтерски гени и екстремно ниска потрошувачка.
 
Неочекувано појавување на BMW M4
19.08.2013
bmw-m4-koncept-1-2013-1BMW одлучи за прв пат официјално да го прикаже новиот семеен тркач М4 којшто го наследува досегашното купе на М3 и кога ќе се појави во серија ќе го понесе приматот на најотровен модел на марката.
 
Визија за новиот Mini Cooper
01.08.2013
mini-vision-koncept-1-2013-1Mini полека го открива дизајнот на новата генерација на Cooper претставена преку концептот Vision. Концептот Mini Vision светот ќе може да го допре дури на есен на претстојниот салон во Франкфурт.
 
Seat Leon ST е најубавото комби
24.07.2013
seat-leon-st-1-2013-1Seat официјално ја претстави комби изведбата на својот Leon, која во името ја носи наставката ST, се смета за најубава во сегментот и со нетрпение ја очекува премиерата на салонот во Франкфурт.
 
Возевме: Renault Captur
30.07.2013
renault-captur-vozi-1-2013-1Неодамна ја имавме првата можност на регионалната новинарска презентација да го испробаме најновиот произовод од гамата на Renault, моделот Captur кој е базиран на последната генерација Clio.
 
Ford во игра го враќа Escort
29.07.2013
ford-escort-koncept-1-2013-1Уште една автомобилска легенда се враќа на сцена. Станува збор за Ford Escort кој годинава како концепт скромно беше прикажан на салонот во Шангај и собра многу позитивни коментари.
 
Pirelli разви безшумна гума за RS6 и RS7
25.07.2013
audi-rs6-avant-1-2013-1Италијанскиот гумарски гигант Pirelli обелодени дека развил сосема нов тип на гуми кои ја намалуваат бучавата во внатрешноста на автомобилот за сериозни 50% и за првпат ги нуди во Audi RS6 и RS7.
 
G Класа е изборот на швајцарската армија
24.07.2013
mercedes-g-swiss-army-1-2013-1Тврдокорниот теренец на Mercedes, прославената G Класа, која гази во четвртата деценија сеуште е изборот број еден на армиите ширум светот. Од ова правило не одстапува ниту армијата на Швајцарија.
 
Mitsubishi Evo нишани кон Nissan GT-R
23.07.2013
mitsubishi-concept-ra-1-2013-1Новата генерација на Mitsubishi Evo нема да се потпира на основата на Lancer туку ќе биде сосема нов автомобил кој ќе користи хибриден погон и со преку 500 КС ќе нишани кон Nissan GT-R.
 
Не 260, туку 270 КС галопираат во RCZ R
12.07.2013
peugeot-rcz-r-1-2013-1Peugeot и официјално ја открива најлутата R изведба на своето купе RCZ која ќе дебитира викендов на Фестивалот на брзината во Гудвуд и воедно открива дека таа под хауба ќе пакува дури 270 КС.
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat