mercedes-a45-amg-edtition-1-mkd-1-2013-1
Пристигна Mercedes A45 AMG Edition 1

Најмоќниот компакт на светот Mercedes А45 AMG Edition 1, со 360 КС спакувани под хауба пристигна во Македонија

 
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
BMW го откри купето од Серијата 4
19.06.2013
bmw-4-coupe-1-2013-1BMW го исполни ветувањето дадено при претставување на концептот BMW Серија 4 Coupe и на пазарот ја испраќа сериската верзија на купето која е идентична со концептот од Детроит.
 
Први фотоси од S63 AMG
10.07.2013
mercedes-s63-amg-prv-fotos-1-2013-1Откако беше откриен во производните хали на Зинделфинген преку неколку шпијунски фотографии, Mercedes одлучи да открие дел од атрибутите на лутата изведба на својот знаменосец, S63 AMG.
 
Електричен лет на Сината птица
10.07.2013
blue-bird-dc-50-crtez-1-2013-1Британската компанија Bluebird Performance Engineering ги враќа спомените на ловецот на брзински рекорди од 1930-те години и сака наскоро на пазарот да испрати електричен спортски автомобил.
 
Најмоќното сериско Polo на сите времиња
08.07.2013
vw-polo-r-wrc-serija-1-2013-1Volkswagen конечно ја претстави сериската верзија на рели-монструмот Polo R WRC. Долго очекувана, оваа верзија е најлутото и најмоќното сериско Polo во 38 годишната историја на моделот.
 
Space Star сврте 100.000 продажби
05.07.2013
mitsubishi-space-star-fabrika-1-2013-1Во само една година, откако стартуваа продажбите на новиот бестселер на Mitsubishi, Space Star, јапонскиот производител на своето конто успеа да забележи преку 100.000 продадени примероци.
 
Економично возење под знакот на Volvo
05.07.2013
volvo-makedonija-goce-stojmenov-1-2013-1Volvo Trucks делот од шведската марка за производство на камиони по втор пат го организира натпреварувањето за економично возење каде со свои претставници редовно учествува и Македонија.
 
VW за американците спрема Buggy
03.07.2013
vw-buggy-up-koncept-1-2013-1Американското одделение на Volkswagen во центарот за патенти на САД поднесе документи за патентирање на концептот Buggy Up! кого компанијата го претстави пред две години на салонот во Франкфурт.
 
Се појави возобновениот Datsun
02.07.2013
datsun-k2-crtez-1-2013-1Nissan објави скици од првиот модел на возобновената марка Datsun. Името на моделот е K2, поставен е на основата на Nissan Micra но, за разлика од неа, предвиден е да биде евтин автомобил.
 
Британците и нивната класика
01.07.2013
morgan-3-wheeler-1-2013-1Morgan, легендарниот британски производител кој не отстапува од класичните модели размислува за обновување на гамата, но само во технички смисол. Класичните форми остануваат.
 
Peugeot 2008 достапен и во Македонија
28.06.2013
peugeot-2008-vozi-1-2013-1Се попoпуларната класа на урбани кросовери од овој месец го доби својот најнов член, градскиот авантурист Peugeot 2008 кој од сега и официјално им е достапен на македонските купувачи.
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat