mercedes-a45-amg-edtition-1-mkd-1-2013-1
Пристигна Mercedes A45 AMG Edition 1

Најмоќниот компакт на светот Mercedes А45 AMG Edition 1, со 360 КС спакувани под хауба пристигна во Македонија

 
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Passat се закити со Гинисов рекорд
28.06.2013
vw-passat-guiness-1-2013-1Volkswagen Passat влезе во Гинисовата книга на рекорди откако двајца новинари од американското издание Automotivenews успеаја со него да остварат просечна потрошувачка од само 3,011 l/100 km.
 
Volvo паркира апсолутно сам
27.06.2013
volvo-v40-autonomus-1-2013-1Шведскиот производител претстави автомобил кој апсолутно сам наоѓа место за паркирање и сам паркира. Возилото сеуште е во експериментална фаза на развој, но не е далеку од сериско производство.
 
Mitsubishi Outlander нагрaден од EuroNCAP
27.06.2013
mitsubishi-outlander-fcm-1-2013-1Напредниот систем за сопирање на Mitsubishi, Forward Collision Mitigation, кој се вградува во новата генерација на Outlander ја доби наградата на EuroNCAP која се доделува за „Напредна технологија”.
 
Стартуваше Seat Open 2013
26.06.2013
seat-open-2013-1-2013-1Со ждрепка во која беа извлечени паровите во категоријата за мажи ветерани стартуваше тенискиот турнир Seat Open 2013 кој се одржува по трети пат со тенденција да прерасне во традиција.
 
BMW најавува нов концепт
26.06.2013
bmw-active-tourer-outdoor-crtez-1-2013-1На годинешната изложба Outdoor која отвора врати на 12 јули, а се одржува во германскиот град Фридрихсхафен, BMW ќе претстави нов концепт на хибриден автомобил со моќност од 190 КС.
 
Mercedes SLC тестира
25.06.2013
mercedes-slc-maskiran-1-2013-1Се појави Mercedes SLC. Наследник на SLS AMG и конкурент на Porsche 911. Оваа поевтина, но подеднакво бесна изведба на спортистот на Mercedes веќе тестира во околина на Штудгарт.
 
Renault и Nissan имаат нова платформа
25.06.2013
renault-nissan-cmf-1-2013-1Алијансата Renault-Nissan ја претстави својата нова модуларна платформа CMF која според пресметките на раководството ќе ги намали трошоците за развој на нови модели за околу 30% до 40%.
 
Уште една победа на Audi на Леман
24.06.2013
audi-r18-e-tron-kristensen-1-2013-1Audi го повтори успехот од минатата година на најтешката трка на издржливост и повторно славеше на 24 часа Леман со хибридниот R18 e-tron, а со него до врвот отиде и неприкосновениот Том Кристенсен.
 
Stingray спринтува до 60 mph за 3,8 секунди
24.06.2013
corvette-stingray-z51-1-2013-1Chevrolet конечно ги открива спринтерските способности на новата генерација на Corvette Stingray. Поточно податокот важи за нејзината најлута изведба која се перчи со високоперформансниот пакет Z51.
 
VW го слави 30 милионитиот Golf – Втор дел
20.06.2013
vw-golf-4-1-2013-1Продолжува приказната за 30 милионитиот Golf и неговите седум генерации кои го претворија во најуспешниот европски автомобил на сите времиња и го доведоа до статус на автомобилска икона.
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat