Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198
Промовиран новиот центар на Porsche Makedonija
03.03.2008
porsche-mak-centar-1.jpgЗастапникот на трите марки на групацијата VAG, Volkswagen, Audi и Skoda, фирмата Porsche Makedonija свечeно го означи отворањето на новиот продажно-сервисен центар.

Воедно гала забавата приредена по овој повод беше искористена и за претставување на двата најнови модели на марките Volkswagen и на Audi, односно новиот малечок SUV Tiguan и новиот А4 на македонскиот пазар.

Tiguan кај нас доаѓа закитен престижна награда SUV на годината која ја доделува германскиот магазин OFF Road по изборот на своите читатели. Годинава гласаа дури 58.000 читатели, а во конкуренција од 20 возила Tiguan го освои првото место пред ривалите BMW X3 и Land Rover Freelander.

Audi A4 кој во својата последна изведба плени со својот мачо настап, но и со скриена елеганција и над се напредна техника, настапува под мотото Night Vision инспирирано од дизајнот на предните светла оздола обрабени со LED.

Паралелно со отворањето на новиот центар Porsche Makedonija стартува со работа и фирмата Porsche Leasing основана кон крајот на минатата година од страна на Porsche Bank AG.

Центарот на Porsche Makedonija се наоѓа во населбата Скопје Север на булевар Босна и Херцеговина бб.


 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat