Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Магазин
Mercedes од Скопје слави 60 години
11.07.2013
mercedes-170ds-restavratori-1-2013-1Навистина убав јубилеј. Особено кога станува збор за автомобил чии тркала минале низ шест децении историја, со многу приказни и доживувања и сето тоа врзано за нашето најблиско опкружување.
 
Најбризот електричен глисер е на Mercedes
20.02.2013
cigarette-sls-amg-electric-1-2013-1Кoмпанијата Cigarette Racing и најстариот производител на автомобили на светот Mercedes го создадоа најмоќниот и најбрзиот електричен глисер на светот кој го користи погонот на електричниот SLS AMG.
 
Porsche 911 е Playboy автомобил на годината
26.12.2012
porsche-911-playboy-1-2012-1Наградата Playboy автомобил на годината се смета за највозбудливата награда во автомобилската индустрија бидејќи ја врачува еротскиот магазин Playboy на чело со најголемиот плејбој на светот Хју Хефнер.
 
28 гимнастичарки собра во Mini!
16.11.2012
mini-rekord-ginis-28-1-2012-1Рекорд достоен за почит. Цел тим на гимнастичарки од Источен Сасекс во Велика Британија составен од 28 гимнастичарки успеа да влезе во Mini и со него влезе во Книгата на рекордите на Гинис.
 
Дизелот не е толку ефикасен и евтин
20.07.2012
bmw-twinturbo-engine-1-2012-1Британската компанија за истражувачка дејност Which смета дека автомобилите со бензински мотор се подоверливи, поиздржливи, поекономични и поевтини за одржување од оние со дизел мотор.
 
Студија за спасување на животи
19.07.2012
vw-nev-evo-taubner-1-2012-1На поставената задача како во густо населените места лекарите брзо да дојдат до пациентите на кои им е потребна итна помош одговор дава 23 годишниот студент на универзитетот во Грац, Флоријан Тојбнер.
 
Го искршија најскапиот автомобил
13.07.2012
ferrari-gto-1962-1-2012-2Ferrari 250 GTO од 1962 година кого Ferrari пред 50 години го создаде специјално за легендарниот пилот Стирлинг Мос и кој неодамна на аукција достигна огромна сума од 35 милиони долари е скршен.
 
Fiat 600 D е најубав олдтајмер
03.07.2012
fiat-600-d-1967-vozi-1-2012-1Изложбата на историски возила која по шести пат се одржува во главниот град на Републиката, Скопје на посетителите им понуди вистинско шаренило од историски возила меѓу кој најубав беше Fiat 600 D.
 
Реставриран Mercedes 300 SEL 6.3
29.06.2012
mercedes-300-sel-6.3-vath-1-2012-1Оживувањето на една легенда не е мала работа дури и за искусните тјунери од ателјето на Vath. Тие се нафатиле да го реставираат Mercedes 300 SEL 6.3 и ќе се согласите завршиле одлична работа.
 
Казна смрт за дрифтер од Саудиска Арабија
28.06.2012
drifter-saudiska-arabija-1-2012-1Властите во Саудиска Арабија осудија на смрт со сечење на главата на љубител на висока брзина и дрифтање кој за време на изведување на опасните маневри удрил и на место убил двaјца гледачи.
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 39
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat