Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Porsche 911 е Playboy автомобил на годината - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Porsche 911 е Playboy автомобил на годината
26.12.2012

Наградата Playboy автомобил на годината се смета за највозбудливата награда во автомобилската индустрија бидејќи ја врачува еротскиот магазин Playboy на чело со најголемиот плејбој на светот Хју Хефнер.

porsche-911-playboy-1-2012-1

Годинава за Playboy автомобил на годината е избрана седмата генерација на легендарниот Posrche 911, а покрај него награди добиваат и уште девет автомобили поделени во различни категории.

„Замислете си да имате девојка, која може да бида таква, каква што вие ќе посакате да биде: секси, мирна, или на пример, брза како Усеин Болт, и над се посакувана. Сето тоа е новиот Porsche 911,” велат уредниците на изданието.

Тие се зашеметени од способноста на 911 да се претвора од комфорен превозник во безмилосен спортист само преку различните модуси за менување на карактеристиките на подвозјето, управувањето, моторот, менувачот.

Оваа способност на Porsche 911 во Playboy ја нарекуваат „електрично вуду. Исто така одаваат почит за идеално извајаното тело и совршената техника кои се плод на постојаната еволуција применувана од дизајнерите и инженерите на марката.

Останатите избраници на наградата „Автомобил на годината на Playboy 2013” се:

Toyota GT 86 и Subaru BRZ се „Понуда на годината бидејќи даваат многу повеќе отколку што чинат

toyota-gt-86-playboy-1-2012-1

Mercedes SL 550 е избран за „Најдобар кабриолет

mercedes-sl-500-playboy-1-2012-1

McLaren MP4-12C e „Најегзотичен автомобил

mclaren-mp4-12c-playboy-1-2012-1

Mazda 3 MPS е „Најжежок хеџбек

mazda-3-mps-playboy-1-2012-1

Range Rover е прогласен за „SUV на годината

range-rover-playboy-1-2012-1

Honda Fit/Jazz EV e прогласена за „Електромобил на годината

honda-jazz-fit-ev-playboy-1-2012-1

Shelby Mustang GT500 и 

shelby-mustang-gt500-playboy-1-2012-1

 Chevrolet Camaro ZL1 се „Muscle Car на годината

chevrolet-camaro-zl1-playboy-1-2012-1

BMW M5 е избран за „Најдобар седан

bmw-m5-playboy-1-2012-1

Audi A6 Allroad е прогласен за „Најдобар повеќенаменски автомобил

audi-a6-allroad-playboy-1-2012-1

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat