Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Совети
Поставување на синџири
03.01.2008
mestenje-lanci.jpgСо првиот снег станува јасно дека доаѓа времето кога секој возач би можел да биде исправен пред предизвикот во одредена ситуација да мора да постави синџири на тркалата.
 
Контрола на течноста за ладење
09.11.2007
testiranje-antifriz.jpgОва е неопходно да се направи за нашиот автомобил да може безболно да го преброди зимскиот период и ниските температури.
 
Антифриз и лете и зиме
09.11.2007
stavanje-antifriz.jpgСредството што струи во системот за ладење во моторот или популарно наречено антифриз нашироко е познато дека врши повеќе функции.
 
Без ламели гумата не се лепи на снег
06.11.2007
zimska-guma-lameli.jpgГолем број на возачи и зиме продолжуваат да возат со летни гуми. Лани и немаше толку лоша зима и ако профилот на летните гуми е доволно длабок не би можело да се случи нешто многу страшно. Или?
 
Подгответе го автомобилот за зима
06.11.2007
vozenje-zime.jpgЗимата полека носигурно го најавува своето доаѓање. Денот се скратува, температурите почнаа да паѓаат, наутро се јавува магла, дождови, а во планинските предели и снег.
 
Како да заштедите
25.07.2007
moneyПатувањето на одмор може да биде побезбедно, порелаксирано и да претставува доживување ако испланирате се однапред. Воедно добриот план штеди пари.
 
Јадете добро, патувајте лесно
25.07.2007
cips-jadenjeОткако сте го провериле автомобилот, сте се спакувале, сте го натовариле семесјтвото време е за поаѓање. Но, сигурно не сте размислувале за гориво. Не за автомобилот, за вас.
 
Бидете подготвени за на лето
25.07.2007
maslo-proverkaСигурно не помислувате да излезете без да исчеткате заби и да измиете лице. Тогаш зошто би помислиле дека можете да тргнете на долг пат за на одмор без да го подготвите автомобилот.
 
Дали пошироките гуми се подобри?
09.07.2007
ceed-gumiПовеќе од нас веднаш претпоставуваат дека најширокото парче гума со кое можеме да ги обвиткаме нашите тркала е идеален избор, но не е секогаш така.
 
Опасност од аквапланинг
04.04.2007
aquaplaningПри силен дожд аквапланингот ги онеспособува за управување дури и автомобилите што ги имаат монтирано најдобрите гуми.
 
<< Почеток < Пред 1 2 Следно > Крај >>

Страница 1 од 2
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat