Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Спорт
Eден-два победа за Audi на пеколот во Бахреин
02.10.2012
audi-r18-e-tron-bahrein-1-2012-1Audi R18 ја освои петтата победа сезонава во особено тешки временски услови, додека екипажот Феслер/Лотерер/Трелије го зголеми водството во генерален пласман и јуриша кон титула.
 
VW дебитира во WRC на есен
17.07.2012
vw-polo-r-wrc-vozi-1-2012-1Иако влезот во Светскиот шампионат во рели VW го најави за следната сезона спортското одделение на компанијата планира да ги проба способностите на Polo R WRC уште годинава на Сардинија.
 
Колку ќе чинат новите мотори во Ф1
05.07.2012
pure-motor-test-1-2012-1Во 2014 година новите технички правила во Формула 1 ќе донесат и сосема нови мотори кои од зафатнина од 1.6 литри со помош на турбо натполнење ќе туркаат болиди до страотни перформанси.
 
Хибридите на Audi го освоија Леман
18.06.2012
audi-r18-e-tron-leman-1-2012-1Двојна победа за хибридниот Audi R18 e-tron на годинешното 80-то издание на легендарната трка на издржливост 24 часа Леман кои во витрините во Инголштад го донесоа можеби највредниот пехар.
 
Трагедија на релито на Сардинија
18.06.2012
gareth-roberts-smrt-targa-florio-1-2012-1Темна дамка го прекри петиот настан од Интернационалниот шампионат во рели - IRC, Тарга Флорио, кое се вози на Сардинија, каде загина совозачот Гарет Робертс по удар на автомобилот во банкина.
 
Audi го освои Нирбургринг
22.05.2012
audi-r8-lms-ultra-24-nur-win-1-2012-1Една од најтешките трки на издржливост на светот 24 часа Нирбургринг годинава падна во рацете на Audi и на неговите посебно подготвени болиди Audi R8 Ultra кои ги освоија првото и второто место.
 
Малдонадо го изгоре Алонсо
14.05.2012
pastor-maldonado-pobednik-1-2012-1Пастор Малдонадо, возачот на Williams со победата на ГН на Шпанија влезе во историјата како првиот пилот од Венецуела што победил на трка од Светскиот шампионат во Формула 1.
 
Mercedes си оди од Формула 1
09.05.2012
mercedes-bolid-1-2012-1Бордот на директори на Mercedes најверојатно ќе донесе одлука за повлекување на германскиот производител од светскиот шампионат на Формула 1 најверојатно по завршувањето на сезоната.
 
Audi ја смете конкуренцијата
09.05.2012
audi-r18-1-2012-1Фабричкиот тим на Audi повторно ги смете конкурентите во трките на издржливост за време на дебитантскиоt настап на тркачките R18 ultra и R18 e-tron Quattro на пистата Спа Франкоршам во Белгија.
 
McLaren лансира во Вокинг
18.01.2012
mclaren-pokrien-1-2012-1Откако претходно неколку тимови веќе го најавија датумот на претставувањето на новиот болид, денес стигна официјално соопштение од McLaren, кои потврдија дека болидот за оваа сезона…
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 53
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat