Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mercedes A 45 AMG - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Mercedes A 45 AMG
25.06.2012

Вака гласи полното име на отровната верзија на новата Mercedes А Класа која ја подготвува спортското одделение на марката AMG и за која се верува дека под хаубата пакува моќни 330 КС.

mercedes-a-45-amg-maska-1-2012-1

Автомобилот е уловен безмалку без камуфлажа додека теститрал на патиштата низ Германија и за него се вели дека на пазарот треба да пристигне во првата половина на слаедната година.

Mercedes најавува дека планира да го претстави А 45 AMG за една седмица и токму затоа масивната маска е симната од тестниот автомобил и сокриени се само детали.

Под хаубата работи турбо бензинец од 2.0 литри кој е навиен да истискува моќни 330 КС. Останатите податоци во однос на техниката сеуште се држат во тајност.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat