Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mercedes го освежува G AMG - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Mercedes го освежува G AMG
29.12.2011

AMG верзиите на неприкосновениот теренец на Mercedes, класата G, G55 AMG и G65 AMG добиваат освежување за следната година во облик на нови битурбо бензинци и современ ентериер.

mercedes-g-klasa-amg-1-2011-1

Менувањето на надворешноста на класата G од секогаш се состоело од додавање на ситни детали како што се нови браници, трепкачи, ретровизори, сменета оптика на светлата и нова маска.

Ниту кај моделите за 2012, Mercedes не прави исклучок. Тоа го откриваат шпијунските фотографии. Многу поголеми новини се сокриваат во внатрешноста која сеуште се држи во тајност и секако под хаубата.

Според првичните информации послабата верзија G55 AMG под хауба го пакува новиот 5.5 литарски битурбо V8 кој испорачува 525 КС и масивен вртежен момент од 700 Nm. Многу постраотни се податоците за G65 AMG.

Моќникот под хауба пакува 6.0 литарски битурбо V12 способен да произведе 612 КС и камионски вртежен момент од мрсни 1.000 Nm. Бројки вредни за почит и кај послабата и кај помоќната верзија.

Но, што значат на пат сеуште нема податоци. Сепак, со олкава сила од „коцката” треба да се очекуват бесни перформанси и секако неприкосновеност на терен.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat