Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Mercedes Класа A AMG - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Mercedes Класа A AMG
06.03.2012

Брзо по објавувањето на првиот официјален цртеж од новата генерација на класата А на Mercedes се појавува фотографија на лутата изведба AMG која е направена при снимање на реклама.

mercedes-klasa-a-amg-1-2012-1

Информацијата е сиромашна. Нaводно фотографијата е дел од целото портфолио кое е наменето за каталогот што е во подготовка. Од практични причини на истото место е снимен и видео запис кој подоцна ќе послужи во рекламни цели.

Од фотографијата може да се забележи дека новата Класа А има пет врати стои ниско залепена со земја со висока странична линија и тесно скроени стакла. Тука се и набабрените крила кои дополнително ја нагласуваат ширината.

Верзијата AMG носи заден браник со отвори за одведување на врелиот воздух од сопирачките и интегриран дифузор од кого штрчат две издувни цевки. Кровот продолжува со спојлер кој го подобрува струењето на воздухот.

Нема сомневање дека новата Класа А ќе има лут лик и доза на агресивност. Повеќе детали се очекуваат по откривањето во Женева.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat