Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Новиот Auris е подготвен за настап - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Новиот Auris е подготвен за настап
31.05.2012

Бразилското издание Noticias Automotivas ги објави првите скенирани слики од каталогот на новата генерација на Toyota Auris каде покрај каросеријата може да се фрли поглед и во внатрешоста.

toyota-auris-nova-1-2012-1

Јасно се гледа дека новиот Auris носи значително поагресивен дизајн кој оди со новиот дизајнерски јазик на марката. Лута предница и задник кој соодејствува со севкупниот агресивен настап на моделот.

Станува збор за сосема нов модел скроен од нула, а не за модернизирана верзија на постоечкиот Auris. Во однос на актуелниот модел новаков е подолг за 30 mm и понизок е за добри 55 mm. Затоа има повитка линија.

Внатре измените исто така се суштински. Кокпитот е ориентиран кон возачот и поставен е во сосема нова арматурна табла која има модерен дизајн. Се вели дека квалитетите во кабината се поквалитетни и дека има повеќе простор.

Под хауба на новиот Auris ќе работат бензински мотори од 1.5 и од 1.8 литри, хибридот ќе го носи истиот погон како и актуелниот модел, а дизелите ќе бидат на BMW со зафатнина од 1.6 и 2.0 литри.

Официјалното претставување е најавено за во месец јули. Во периодот што следи се очекуваат повеќе детали.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat