Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Opel Astra ќе има седан - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Opel Astra ќе има седан
21.03.2012

Новата генерација на Opel Astra не ја напушта традицијата на моделот и покрај комбилимузината со три и со пет врати и комби изведбата на пазарот наскоро пристигнува и седан изведба.

astra-sedan-testira-1-2012-1

Новата верзија на Astra со извлечен задник во кого се сокрива голем багажник би требало да се појави на пазарот до крајот на годината. Се претпоставува дека премиерата ќе биде на есен на салонот во Париз.

Продажбите на пазарот во Европа би требало да стартуваат брзо потоа. Убаво камуфлиран автомобилот веќе врти околу развојниот центар на Opel во Риселхајм сепак неможе да го сокрие извлечениот задник.

Низ камуфлажата може да се види и обликот и оптиката на задните светла кои се варијација на тема од останатите изведби и ги следат зададените дизајнерски смерници.

Првите фотографи откриваат и мал интегриран спојлер на капкот од багажникот и интегриран дифузор во задниот браник кои најверојатно таму не се само за украс и влијаат на аеродинамиката на автомбилот.

Од напред маскирана е маската и дел од браникот. Се очекува седанот на Astra да го добие новиот лик кој е дел од освежувањето на моделот. Со него предните светла добиваат нова оптика, маската е поделена на два дела, а нови се и светлата за магла.

Техниката исто така ќе претрпи мали измени во поглед на новиот битурбо дизел CDTi BiTurbo од 2.0 литри којшто ќе испорчува 195 КС. Покрај седанот до крајот на годината или на почеток на 2013 ќе се појави и кабриолетот од Astra.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat