Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Polo R e уловен е на тестирање - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Polo R e уловен е на тестирање
27.09.2011

Дека Volkswagen подготвува уште пожешка верзија од GTI за новата генерација на Polo докажуваат уловените фотографии за време на тестирање на прототиповите некаде низ планините во Шпанија.

polo-r-testira-1-2011-1

Автомобилот ќе биде најбрзото Polo кое се произведува сериски и ќе ја носи ознаката Polo R. Исто како Golf R. Според изворот на информацијата автомобилите што тестираат носат аеродинамичен кит од Polo GTI и неговата ознака одзади.

Под хауба на Polo R ќе работи турбо бенизнецот од 1.6 литри со директно вприцување на горивото. Тој е изведеница од моторот што работи во релистот Polo R WRC, но за во серија ќе ослободува помалку коњи.

Место 300 КС колку што му се потребни на тркачот, Polo R ќе има „само” 210 КС за кои се верува дека ќе му обезбедат на малечкото на VW и повеќе од добри перформанси и возна динамика.

polo-r-testira-2-2011-1

Погонот ќе биде напред, а спринтот до 100 km/h во рамките на 6 секунди, велат инсајдери во проектот. Polo R треба да се појави на пазарот во текот на следната година.
 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat