Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Се подготвува освежување за Audi Q5 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Се подготвува освежување за Audi Q5
05.04.2012

Audi смета дека е време да го освежи својот комапктен спортски теренец Q5 чија премиера според наводите од седиштетот во Инголштад треба да се случи на есен на салонот во Париз.

audi-q5-uloven-1-2012-1

Во модернизираниот Q5 треба да се појават и две моќни изведби со дизел и со бензинец под хауба. Дизелската верзија ќе го носи новиот 3.0 литарски V6 битурбо BiTDI со 313 КС, а бензинската 3.0 литарскиот V6 турбо TFSI со 333 КС.

Од Audi дизелот BiTDI го најавува како модел којшто најдобро ќе проаѓа на пазарите во Европа, додека бензинецот треба да ја освојува Северна Америка. Секако и двете верзии ќе се нудат на овие два важни пазари за Audi.

Модернизацијата покрај во техниката ќе ја опфати и каросеријата која ќе добие нови светла, нова маска и нови браници. Измени ќе има и во внатрешноста, но во поглед на користените материјали и опремата.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat