Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Тестира лутата B Класа oд AMG - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Тестира лутата B Класа oд AMG
02.11.2011

Откако В Класата на Mercedes ја доживеа светската премиера и набрзо стартува нејзината комерцијализација спортското одделение на марката AMG почна да ја тестира лутата изведба на новиот компакт.

mercedes-b-klasa-amg-1-2011-1

Иако одамна се зборува за AMG верзијата на новата В Класа и се спомнуваа разни варијанта на оваа тема првите примероци кои се појавуваат на патиштата пристигнуваат дури сега.

Автомобилот уловен на фотографиите се вртел околу развојниот центар на AMG под масивна камуфлажа најверојатно за да се сокриват набабрените крила и арки над тркалата и новиот агресивен преден браник.

Тука се и AMG леснометалните бандажи, сопирачкиот систем со поголеми дискови, двете издувни цевки одзади и стегнатото подвозје кое дополнително го доближува автомобилот до асфалт.

Под хауба на В Класа AMG ќе работи 2.0 литарски бенизнец со турбо натполнење кој ќе испорачува меѓу 320 и 350 КС и ќе ги испраќа до сите четири тркала преку седум степен менувач со две спојки.

Премиерата на оваа лута В Класа треба да се случи в година кога ќе стартуваат и продажбите.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat