Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Уловено тестното муле на Audi Q6 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Уловено тестното муле на Audi Q6
22.03.2012

Audi напредува во развојот на спортскиот теренец - купе за активни луѓе кој на пазарот ќе му конкурира на BMW X6. Моделот е уловен како тестира некаде на северот на Европа.

audi-q6-testno-mule-1-2012-1

Активниот теренец на Audi со форма на купе е поставен на модернизираната платформа на актуелниот Q5. Во моментот инженерите тестираат со тестно муле кое наликува на Q5, но има поголемо меѓуоскино растојание.

Разликата е јасно забележлива кај централниот столб кој е здебелен и значтилено ги одвојува предната и задната врата. Audi Q6 треба да ја пополни дупката меѓу Q5 и Q7 и според димензиите и според цената.

Возните карактеристики ќе бидат на ниво на комби за што ќе се погрижат експертите од спортскиот оддел на марката Quattro GmbH. Перформансите пак ќе ги задоволат и најпребирливите.

За нив се задолжени трубо бензинците 2.0 TFSI со 211 КС, 3.0 TFSI со 333 КС и турбо дизелите 2.0 TDI со 170 КС, 3.0 TDI со 250 КС и еден трубо полнач и 3.0 TDI со два турбо полначи и 300 КС.

Се очекува Audi Q6 да пристигне на пазарот кон крајот на 2013 година.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat