Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Volkswagen Polo петта генерација
04.07.2008
vw-polo-petta-gen-1.jpgСе чини дека дизајнот на Scirocco ќе служи како инспирација за петата генерација на Polo кое треба да се појави во продажните салони во текот на следната година.

Виновник за препознавање на стајлингот на Scirocco кај Polo е предната маска која го напушта досегашниот дизајн со огромна решетка во носот и оди кон нешто многу поeдноставно со само два хоризонтални отвори меѓу аглестите предни светла.

Визуелно ова е многу подобро. Чистиот дизајн не е карактеристичен само за маската, туку за целиот автомобил кој делува многу посериозно од сегашниот модел.

Новиот Polo ќе биде поставен на платформата со кодна ознака PQ25 врз која веќе лежи Seat Ibiza, што значи дека ќе биде незначително поголем, но сепак, ќе има повеќе простор во кабината.

Наследникот треба да биде квалитативно подобар од претходникот. Големо внимание е посветено на изборот на материјали во внатрешноста, но и на опременоста. Барем така велат во VW.

Под хаубата ќе работи веќе познатата моторна понуда на бензинци и дизели. Врвот од понудата е резервиран за 1.4 литарскиот TSI со 170 коњски сили кој ќе се вградува во Polo GTi, а најштедливиот Bluemotion ќе има емисија на СО2 помала од 100 g/km и во просек ќе троши 3,8 литри.

Покрај вообичаената каросериска понуда со три и со пет врати новиот Polo ќе биде на располагање и како купе-кабрио и како малечок SUV за кого веќе пишувавме.

vw-polo-petta-gen-2.jpg

 

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat