Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Техника
Google развива автопилот
18.07.2012
audi-tt-google-1-2012-1Информатичкиот гигант Google обелодени дека работи на развој на автоматски пилот кој не само што ќе управува со автомобилот туку ќе биде способен да победи искусен пилот на тркачка патека.
 
Електричното тркало оди во серија
16.07.2012
protean-elektromotor-vo-trkalo-1-2012-1Технологијата на електрично тркало која за првпат ја примени престижното тјунерско ателје Brabus за својот проект на електромобил со високи перформанси наскоро ќе се најде во серија.
 
Автомобил со далечинско управување
26.06.2012
byd-f3dm-1-2012-1Големите кинески производители на автомобили успешно ја напуштија фазата на копирање на останатите марки и полека почнуваат да воведуваат свои иновации во светот на автомобилите.
 
Првиот волан со сензори е на Nokia
20.06.2012
nokia-volan-so-senzori-skica-1-2012-1Финскиот гигант Nokia одлучува да го прошири своето поле на делување и го патентираше првиот волан со сензори којшто би требало да се појави во новите автомобили во блиска иднина.
 
Универзален приклучок за полнење
08.05.2012
univerzalen-priklucok-1-2012-1Автомобилската индустрија се здружува кога е во прашање електричниот погон и неговата практична примена во секојдневието посебно кога се работи за полнењето на батериите на електромобилите.
 
Volvo има нов систем за безбедност
26.04.2012
volvo-regs-sistem-1-2012-1Шведскиот производител на автомобили Volvo за кого важи дека ги произведува најбезбедните автомобили на светот има нов систем којшто треба да ги спаси патниците при паѓање во вода.
 
Има ли пилот во автoмобилот?
30.12.2011
toyota-prius-avos-1-2011-1Се сеќавате на филмот за агентот Џејмс Бонд 007 „Tomorrow Never Dies” од 1997 година каде актерот Пирс Броснан ја повикува BMW Серија 7 и управува со неа преку далечинско сокриен на задното седиште.
 
Седиште што спасува од кражба
29.12.2011
sediste-so-senzori-1-2011-1Инженерите од институтот за иновативни технологии во Токио развиле нов тип на седиште за во автомобил кое може да го спаси миленикот на четири тркала од лепливите прсти на крадците.
 
Bridgestone вози со гума без воздух
13.12.2011
bridgestone-guma-trkalo-1-2011-1Bridgestone прикажа нов концепт на автомобилски гуми кои не се полнат со воздух, а според производителот ќе нудат исти карактеристики како и обичните гуми кога развојот ќе биде завршен.
 
Револуција при чистење на стакла
21.11.2011
mercedes-brisaci-1-2011-1Mercedes подготвува систем кој што ќе претставува револуција во чистењето на предното стакло. Системот го носи името Magic Vision Control и ќе дебитира на пролет во новата генерација на Mercedes SL.
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 10
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat