Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Техника
Mercedes најефикасен при спречување судир
07.11.2013
mercedes-e-klasa-presafe-1-2013-1Независната европска организација за проценка на безбедноста на нови возила, EuroNCAP, почна со тестирање на безбедносните уреди наменети за избегнување на судар кај автомобилите.
 
Mitsubishi ASX награден за врвна безбедност
23.05.2013
mitsubishi-asx-iihs-1-2013-1Американскиот Институт за осигурување и безбедност во сообраќајот го прогласи Mitsubishi ASX за Top Safety Pick+ највисока титула која се доделува на возила кои нудат супериорна безбедност при судар.
 
Четиринаесетмина одлични на Euro NCAP
29.11.2012
opel-mokka-euro-ncap-1-2012-1Независната европска организација за проценка на безбедноста на автомобилите Euro NCAP ги обелодени резултатите од најновиот краш тест на кого беа изложени дури 15 нови автомобили.
 
Пет ѕвезди за Audi A3 на Euro NCAP
04.09.2012
audi-a3-euro-ncap-5-stars-1-2012-1Новиот Audi А3 освои максимални пет ѕвезди на проценката на Euro NCAP со висока заштита од фронтален, заден и страничен удар. Висока безбедност на деца и секако на пешаци.
 
Најбезбедно е одзади во средина
24.07.2012
zadno-sediste-1-2012-1Од секогаш се знае дека најопасно место во автомобилот е совозачкото, односно на седиштето до возачот, додека за најбезбедното место во автомобилот сеуште се кршат копја и се прават истражувања.
 
Google развива автопилот
18.07.2012
audi-tt-google-1-2012-1Информатичкиот гигант Google обелодени дека работи на развој на автоматски пилот кој не само што ќе управува со автомобилот туку ќе биде способен да победи искусен пилот на тркачка патека.
 
Електричното тркало оди во серија
16.07.2012
protean-elektromotor-vo-trkalo-1-2012-1Технологијата на електрично тркало која за првпат ја примени престижното тјунерско ателје Brabus за својот проект на електромобил со високи перформанси наскоро ќе се најде во серија.
 
Автомобил со далечинско управување
26.06.2012
byd-f3dm-1-2012-1Големите кинески производители на автомобили успешно ја напуштија фазата на копирање на останатите марки и полека почнуваат да воведуваат свои иновации во светот на автомобилите.
 
Првиот волан со сензори е на Nokia
20.06.2012
nokia-volan-so-senzori-skica-1-2012-1Финскиот гигант Nokia одлучува да го прошири своето поле на делување и го патентираше првиот волан со сензори којшто би требало да се појави во новите автомобили во блиска иднина.
 
EuroNCAP прогласи нови одлични ученици
25.05.2012
peugeot-208-euroncap-1-2012-1Во најновата група на одлични ученици на EuroNCAP влегуваат BMW Серија 3, Mazda CX-5, Hyundai i30 и Peugeot 208, додека на Audi A6 му беше доделено специјално одликување за безбедност.
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 16
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat