Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Binz со нова доработка на Е Класа - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Binz со нова доработка на Е Класа
21.03.2012

Binz, специјалистот за доработка на моделите на Mercedes, преку продолжување на шасијата врз која потоа се поставува се од лимузина до медицинско возило има нов проект на тема E Класа.

binz-x-orange-amg-1-2012-1

Проектот ја носи ознаката XTend, а како посебен продукт од него произлегува отровниот X-Orange. Ова продолжено комби нема за цел да понуди повеќе простор во кабината, туку повеќе простор во багажникот.

Благодарение на меѓуоскиното растојание зголемено на 3.735 mm нуди багажен простор со должина од 3 метри чив волумен може да варира од 1.390 до 2.620 литри, а оптоварувањето може да оди до 600 килограми.

Според експертите од Binz ова комби изградено врз основата на Mercedes Е, и растегнато на 5.756 mm, треба да ги освои сите што имаат потреба од многу простор за товарање, а не сакаат да возат миниван.

Обичната верзија на XTend доаѓа со дизелот од 2.2 литри и 204 КС, додека посебниот X-Orange под хауба го пакува битурбото V8 на AMG од 5.5 литри кое испорачува преку 500 КС.

X-Orange е опремен со тркачки кади и појаси во четири точки. Стои на бандажи од лесен метал со дијаметар од 20 инчи има спортски сопирачки и потпирање, но сепак, не може да има возна динамика како обичната Е Класа.

Затоа максималната брзина е ограничена на 210 km/h. Ова долго комби без оглед на дополнителните сантиметри тежи како и серискиот модел благодарение на кровот од карбон-фибер.

Како дополна за уживањето во кабината стои аудио систем со моќност од 3.500 вати кој внатрешноста ја претвора во концертна сала. Цените на X-Orange стартуваат од 125.000 евра, максимумот зависи од желбите на клиентот.

Binz X-Orange

Binz XTend

 

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat