Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Британците го добиваат Nissan Juke Kuro - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Британците го добиваат Nissan Juke Kuro
23.08.2011

Станува збор за специјална лимитирана серија на урбаниот кросовер на Nissan, Јuке, која е наменета само за пазарот во Велика Британија што значи дека ќе се нуди само со волан од десна страна.

nissan-juke-kuro-1-2011-1

Наставката Kuro доаѓа од јапонскиот збор Kuroi што значи црно. Така Nissan Juke Kuro е мрачната тема на Juke која ќе биде произведена во серија од само седумстотитни – 700 примероци.

Моделот е поставен на основата на најбогата опремената верзија Tekna и дополнително е опремен со лак црни леснометални бандажи од 17 инчи, лак црни ретровизори и рачки на вратите.

Во понуда се две бои на каросеријата бисерно црна или Black Pearl и метална црвена Force Red. Освен надворешните посебни елементи кабината нема измени во однос на Tekna.

Единствената посебност е изгравираната плочка поставена на централната конзола на која е испишан бројот на примерокот. Што се однесува до моторната понуда на располагање е целата гама мотори на Nissan Juke.

Дизајнерите гледаат на Juke Kuro како само уште еден моден детал кој го краси пребирливиот клиент. За него клиентот ќе треба да издвои меѓу 17.395 и 18.995 фунти во зависност од моторната понуда и погонот.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat