Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Камионот Ford Cargo со лик на Shelby Mustang - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Камионот Ford Cargo со лик на Shelby Mustang
23.11.2011

Група на дизајнери од Бразил на салонот на автомобили во Сао Паоло прикажа доработка на камионот Ford Cargo оплеменета со дизајнерски елементи кои потсетуваат на иконата Shelby Mustang.

ford-cargo-shelby-mustang-1-2011-1

Врзувањето на еден камион со автомобил како што е Shelby Mustang воопшто не е лесна задача, дополнително ако дизајнерите внимавале на добриот вкус и не претерале во додавањето на детали.

Покрај уникатната портокалова боја украсена со неизбежните тркачки ленти дизајнерите скроиле и специјален кит кој го проширува долниот дел од камионот и го прави да личи луто.

Страниците се комплетно обложени во пластични панели кои го покриваат и горниот дел од шасијата, а одзади е направена модификувана реплика на задникот на Shelby Mustang со две издувни цевки, спојлер и неизбежниот беџ со кобра спремна за напад.

Доработките продолжиле и во кабината. Ентериерот е сменет комплетно и внатрешноста е поставена со квалитетни материјали, возачот и совозачот седат во тркачки кади, а тука е и незибежниот спортски волан од алкантара.

Вака доработениот Ford Cargo предизвика големо внимание меѓу посетителите на салонот, а дизајнерите веќе добиле и нарачки кои ја гарантираат иднината на проектот.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat