Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Lorinser го доработува Infinity FX - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Lorinser го доработува Infinity FX
14.11.2011

Германското тјунерско ателје Lorinser кое светот го познава најмногу по доработка на моделите на Mercedes најавува дека работи на модификација на луксузниот кросовер на Infinity, моделот FX.

lorinser-infiniti-fx-1-2011-1

Тјунираниот Infinity FX којшто ќе го носи печатот на Lorinser ќе биде прикажан на претстојното автомобилско шоу во Есен. Целта на Lorinser е моделот да привлече внимание и подоцна да го продава на пазарот во Русија.

Според одговорните на марката од Русија пристигнуваат најмногу побарувања за тјунираните модели кои доаѓаат од Lorinser. Секако покрај на русите тјунираниот Infonity FX ќе се нуди и секому што ќе го нарача ширум светот.

Доработениот Infinity FX e многу поагресивен од и онака агресивниот сериски модел. Носи нови браници, нови прагови, нов спојлер на кров, издув со четири топа и LED светла за возење дење.

Огромните леснометални бандажи се моноблок изработени по нова технологија која овозможува драстично намалување на тежината. Имаат дијаметар од 22 инчи обуени во гуми Continental Cross Contact со димензии 285/35.

Од Lorinser наведуваат дека се подготвени комплетно да го сменат и ентериерот доколку клиентот тоа го посака, а ќе се поиграат и со мотор. Деталите ќе биде обелоденети по премиерата.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat