Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
МR Car Design ја тјунира Insignia OPC - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
МR Car Design ја тјунира Insignia OPC
12.04.2012

Тјунерската куќа од Германија, MR Car Design одлучи да претстави свое видување на тема Opel Insignia OPC и претстави нов тјунинг пакет којшто нуди зголемување на моќноста и подобра возна динамика.

mrc-decign-insignia-opc-1-2012-1

Со менување на издувот и поставување на нов со поголем проток на гасовите и изработен од не`рѓосувачки челик, со нов филтер за воздух на K&N и со менување на управувачката електроника моторт диши значително подобро.

Подобрувањето е цели 50 КС. Па така 2.8 литарскиот V6 со два турбо полначи на OPC место сериските 325 КС сега на сопственикот му нуди 375 КС и максимален вртежен момент од масивни 495 Nm.

Моќната коњица на пат ја држи комплетно сменетото воздушно потпирање наречено G-Ride, кое доаѓа од кај специјалистот Reil Performance и со него може да се поддесува растојанието од подлогата.

Вака доработената Insignia OPC стои на леснометални бандажи од 20 инчи обуени во гуми на Hankook. Сопирачките не се менувани, а во MR Car Design сметале дека не треба да го менуваат и стајлингот.

Податоци за перформансите не се објавуваат, а исто така и цените.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat