Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198
Откриен Nissan Juke-R
26.10.2011

Nissan го прикажа најавениот отровен кросовер Juke-R на настан во Малага, Шпанија откривајќи го како специјално изненадување за присутните на крајот на посебната конференција за печат.

nissan-juke-r-crtez-1-2011-1

Иако беше најавен како Super Juke, одговорните во Nissan сепак се одлучија да му го сменат името во Juke-R кое ќе асоцира на донаторот на моќниот 3.8 литарски V6 битурбо бензинец и на погонската спрега, спортистот GT-R.

Меѓутоа моторот е придушен па така место 530 КС колку што ослободува во GT-R, во Juke-R испорачува 480 КС кои се доволни за најавените 4,0 секунди спринт до 100 km/h и максималните 270 km/h.

Покрај моторот, менувачот и погонот на четири тркала во Juke-R се вградени и останатите системи од GT-R заради што каросеријата претрпела опсежни доработки со поставување на потребните засилувања.

nissan-juke-r-crtez-2-2011-1

Освен дека комплетно се сменети и подвозјето и сопирачките Nissan не отркива многу детали за Juke-R. Наведувајќи дека сето тоа може да се дознае од серијата официјални фотографии и видеа кои можат да се погледнат тука.

Nissan најави дека место еден ќе бидат произведени два примероци од Juke-R еден со волан од лева и еден со волан од десна страна бидејќи двата примероци ќе се користат на посебно организирани настани на производителот.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat