Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Roush со нова изведба на Mustang - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Roush со нова изведба на Mustang
10.04.2012

Престижното американско тјунерско ателје Roush одлучи да ја прикаже најновата доработка на тема Ford Mustang која има три нивоа и се води како понуда за моделската година 2013.

roush-ford-mustang-1-2012-1

Пакетите во Roush се јасно поделени. Првото ниво на доработка се однесува на каросеријата и вклучува од нов преден браник со специфичен дизајн, нова решетка на маската, хауба со голем отвор за воздух и спојлер одзади.

Во пакетот влегуваат и нагласените прагови, задниот браник со интегриран дифузор од каде штрчат две цевки, нова оптика на предните и на задните светла и шкрги место странични стакла одзади.

Второто ниво на доработка веќе се осврнува на техниката и нуди леснометални бандажи од 18 инчи обуени во гуми кои трпат високи брзини, зад нив се сокриваат вентилирани жлебени дискови со шест клипни клешти напред.

Суспензијата има нови поцврсти пружини, нови двоцевни амортизери со посебни вентили за побрз одзив и поголем стабилизатор напред. Во овој пакет превидени се и нови детали во внатрешноста кои укажуваат на името Roush.

Третиот пакет веќе нуди доработка на моќниот V8 кој има механички компресор и од 5.0 литри извлекува 565 КС и максимален вртежен момент од 685 Nm. Перформансите Roush сеуште не ги објавува.

Затоа наведува дека и со доработката нуди гарантен период од три години или 36000 милји или 57960 километри.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat