Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Спортски пакет за Toyota GT 86 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Спортски пакет за Toyota GT 86
28.06.2012

Инженерскиот тим на Toyota кој стои зад проектот GT 86 напорно тестира на северниот круг на патеката Нирбургринг испитувајќи ги својствата на новиот спортски пакет на опрема.

toyota-gt-86-sport-1-2012-1

Информацијата доаѓа директно до Toyota, а ја потврдуваат и ловците на автомобили кои успеале да го уловат поспортскиот GT 86 во полн налет за време на тест.

Од Toyota наведуваат дека пакетот се состои само од аеродинамички додатоци кои опфаќаат нов преден браник со нагласен спојлер и сплитер кој ја држи предницата залепена за асфалт при висока брзина.

Праговите исто така добиле дополнителни аеродинамички здебелувања кои продолжуваат во задниот браник со модификуван дифузор. Како круна на доработката стои огромното задно крило дигнато во висина на кровот.

Според инженерите на Toyota пакетот дополнително до смалува коефициентот на отпор на воздух, но не наведуваат дали се направени измени и кај потпирањето, моторот и сопирачките.

Спортскиот пакет на GT 86 веќе се нуди на пазарите во Азија и во Австралија се очекува кога официјално ќе влезе и во понудата во Европа.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat