Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Volvo V40 по видување на Heico - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Volvo V40 по видување на Heico
11.06.2012

Германското тјунерско ателје кое е специјализирано за доработка на моделите на Volvo најавува свое видување на тема V40 компактниот модел којшто сеуште нема фатено замав на пазарот во Европа.

volvo-v40-heico-1-2012-1

Дизајнерите на Heico Sportiv веќе смислиле како ќе личи доработениот V40, додека инженерите подготвиле цела лепеза на доработки кои ги вклучуваат моторите, подвозјето и сопирачките.

Комплетниот аеродинамичен кит се состои од поагресивен преден браник, нагласени прагови, заден браник со интегриран дифузор од кого штрчат дури четири издувни цевки и спојлер на кровот.

Предвидени се и леснометални бандажи чии димензии и дизајнерски решенија сеуште не се објавуваат. Воедно дизајнерите од Heico го премолчуваат и доработувањето на кабината.

Што се однесува до моторите се објавува доработката само на најмоќниот бензинец со турбо натполнење од 2.5 литри кој веќе е навиен да ослободува 270 КС и 365 Nm.

Какви ќе бидат перформансите сеуште не се открива се знае само дека максималната брзина ќе биде поголема за 5 km/h. Од Heico наведуваат дека комплетните пакети и цените за V40 ќе бидат објавени кон крајот на летото.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat