Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
370Z тјуниран од фанови на Nissan - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
370Z тјуниран од фанови на Nissan
15.08.2012

Nissan ја прикажа тјунираната изведба на 370Z која е напрaвена според желбите на фановите на марката кои своите идеи за како треба да личи моделот ги ставаа на страницата на Nissan на Facebook.

nissan-370-z-fan-tuning-1-2012-1

Станува збор за американското одделение на Nissan чии инженери според идеите на фановите на 3.7 литарскиот V6 му додале трубо полнач од марката Greddy со кого моќноста од 337 КС нараснала на преку 500 КС.

Понатаму стандардните пружини и амортизери се заменети со комплет на KW кој го спушта автомобилот, му поклонува подобри возни својства и овозможува целосна контрола на масивната коњаница која турка одзади.

За пренос на масивната силина кон задните тркала се користи нов менувач доработен од фабричкиот тјунер Nismo, a за сопирање се грижат сопирачките на специјалистот StopTech со бушени и вентилирани дискови.

Инженерите комплетно го преработиле и издувот и вшмукувачкиот вод за да може моторот послободно да диши. Каросеријата е обвиткана со специјална мат фолија чија боја одговара со леснометалните бандажи од 19 инчи на Volk.

Внатре се седи во спортски седишта на Recaro, поставена е нова рачка за менувачот и нов панел за управување со системите, а внатрешните панели, седиштата и воланот се поставени со алкантара.

Автомобилот за сега останува уникат. Nissan сеуште не планира да пушти на пазарот куса серија. Дотераниот 370Z прво ќе краси изложби и салони па дури подоцна ќе биде одлучено дали ќе биде понуден на купувачите.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat