Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
39 години Honda Civic - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
39 години Honda Civic
25.07.2011

Како најава за новата генерација на Civic која треба да пристигне следната година Honda објави видео за најпопуларниот и најпродаван автомобил во историјата на јапонскиот производител.

honda-civic-heritage-1-2011-1

Од своето појавување во 1973 година до денес Civic е продаден во преку 19 милиони примероци, а за него важи и податокот дека нема континент на кој неслушнале се популарниот хечбек на Honda.

Неговата еволуција не престанува, а вгодина на 39 годишнината од неговото раѓање ќе биде претставена уште една генерација која успешно ќе продолжи по патот натапкан од претходниците.

Civic важи за најдоверлив, динамичен, економичен и достапен претставнк на автомобилска култура која постојано оди нанапред и нема тенденција да застане дури и по скоро четири децении тркалање по патиштата низ светот.

Како се довиваше развојот на овој легендарен модел Honda го прикажува во следните две минути во видеото наречено Heritage и поткрепено со музиката на Dirty Vegas.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat