Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Alfa Giulia доаѓа за две години - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Alfa Giulia доаѓа за две години
13.12.2011

Alfa Romeo ќе го замени актуелниот модел 159 со Giulia со што бројките дефинитивно го напуштаат означувањето на моделите на славната миланска марка и во игра се враќаат звучните имиња.

alfa-romeo-giulia-crtez-1-2011-1

Нема сомневање дека Италијаните се мајстори на дизајн за што говорат и прикажаните компјутерски генерирани фотографии кои се направени според упатство на инасјдер на марката кој знае како ќе личи Alfa Romeo Giulia.

Доколку ова е вистина тогаш дури и најспортскиот седан во класата, серијата 3 на BMW, ќе мора да ја прифати борбата со еден сериозен предизвикувач. Погонот ќе биде напред, но и на сите четири тркала.

Ова го дозволува новата платформа на Fiat и на Chrysler којa нуди многу можности за конфигурирање. Па така се очекува Giulia покрај вообичаените изведи седан и комби да понуди нешто ново.

Се зборува за класично купе со две врати, но и за две варијанти на спортски кросовер едната со поголемо меѓуоскино растојание и седум места за седење, а другата покуса со три врати и четири места за седење.

Така ќе се реализира идејата за кросоверот Kamal кого Alfa го претстави во 2003 година во Женева. Се очекува новата Giulia да биде претставена за околу две години како дел од амбициозниот план за оживување на Alfa Romeo.

Значајно ќе биде враќањето на пазарот во САД и очекуван раст на продажбите на околу 400.000 возила годишно што би бил скок од безмалку 150% за Миланезите.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat