Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Alfa Romeo 4C има цена - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Alfa Romeo 4C има цена
21.12.2011

Спортистот на Alfa Romeo, 4C од кого затреперува срцето на октанските зависници подготвен е да стапне во продажните салони и да биде ваш за почетна цена од 45.000 европски банкноти.

alfa-romeo-4c-3-2011-3

Оваа цена важи за стандардното купе кое централно во шасијата го пакува турбо бензинецот 1750 TBi со моќност од 230 КС кои кон задните тркала се испраќаат преку роботизиран шестстепен менувач со две спојки.

Благодарение на лесната градба со обилно користење на карбон-фибер и на алуминиум Alfa Romeo 4C спринтува до 100 km/h за 4,7 секунди. Но, ова важи за концептот прикажан на салоните во Женева и во Франкфурт годинава.

Не е сигурно дали и серискиот модел ќе биде изграден од карбон-фибер како и концептот, но затоа се знае дека во Alfa Romeo подготвуваат и родстер од 4С и жешка верзија која ќе пакува 300 КС.

Тие ќе доаѓаат од новиот 1.8 литарски турбо бензинец на чиј развој напорно работат инженерите на групацијата Fiat, а жешкиот 4С ќе биде првиот модел што ќе го носи. Овој мотор ќе се нуди подеднакво и во Европа и во САД.

Кога точно Alfa Romeo 4C ќе се појави на пазарот сеуште не се знае. Но, затоа со цена ќе биде еквивалент на Porsche Cayman S.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat