Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Alfa Romeo Giulia е се поблизу - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Alfa Romeo Giulia е се поблизу
25.07.2012

Долго најавуваната Alfa Romeo Giulia која треба да го замени актуелниот модел на Alfa Romeo, 159, треба да пристигне на пазарот во 2014 година и ќе се нуди како во Европа така на пазарот во САД.

alfa-romeo-nova-giulia-prikaz-1-2012-1

Одамна се знае дека Alfa преку новата Giulia сака да се врати на американскиот пазар и не само да ги врати загубените позиции по целосното повлекување во 1995 година туку да постави нови темели на овој важен пазар.

Giulia ќе биде поставена на модернизирана верзија на модуларната платформа на које е поставена и Giulietta. Погонот ќе биде напред и на сите четири тркала, а под хауба ќе работат мотори од 1.6 до 3.0 литри.

Дизајнот е дело на студијото на Fiat во Торино и однапред ќе го носи штитот на Alfa. Препознатливата маска која ја прави миланската марка толку посебна, додека одзади се подготвува нешто сосема невообичаено.

alfa-romeo-sz-coda-tronca-1-2012-1

Alfa Romeo Giulietta SZ Coda Tronca од 1962 година

Имено според информациите задникот ќе биде модерна интерпретација на тркачките модели на Alfa Romeo поставени на модификацијата на Giulietta SZ Coda Tronca која зе произведуваше во 1960-те години.

Според плановите на Alfa покрај седанот ќе се појави и комбито на Giulia. Првичните најави беа дека премиерата ќе биде в година, но проектот е одложен бидејќи на шефот на групацијата Серџо Маркионе не му се допаднал дизајнот.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat