Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Alfa Romeo MiTo SBK - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Alfa Romeo MiTo SBK
20.09.2012

По повод учеството во Светскиот шампионат во супербајк, или Superbike World Championship - SBK како Safety Car, Alfa Romeo на салонот во Париз ќе прикаже специјална изведба на MiТо со ознака SBK.

alfa-mito-sbk-1-2012-1

Оваа специјална изведба е изградена околу најлутиот MiTo што се произведува сериски, верзијата Quadrifoglio Verdе. Тоа значи дека ја задвижуваат 170 КС извлечени од 1.4 литарскиот турбо бензинец Multiair.

Моќноста е доволна за MiTo Quadrifoglio Verdе да спринтува до 100 km/h за 7 секунди, а воедно наведените 170 КС не се растрошни и во просек можат да минат со 4,8 l/100 km.

Alfa MiTo SBK има адаптибина суспензија, сопирачки под кои се потпишува Brembo, леснометални бандажи од 18 инчи и доаѓа со двобојна каросерија. Црна со црвен кров, или бела со црн кров и соодветни налепници.

Оваа специјална изведба ќе биде произведена во лимитирана серија од само 200 примероци.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat