Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Alfa Romeo настапува со различен 4С - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Alfa Romeo настапува со различен 4С
15.09.2011

И покрај очекувањата Alfa Romeo на салонот во Франкфурт не ја претстави сериската верзија на својот ултралесен спортист 4С, место неа прикажа само една модификација на иста тема.

alfa-romeo-4c-fluid-metal-1-2011-1

Новиот концепт се разликува само по новата боја на течен метал по која и го добива името 4С Fluid Metal. Други модификации нема. Останува лесната шасија и каросерија изработени од карбон-фибер и алуминиум.

Моторот исто така е ист. Турбо бензиенцот од 1.75 литри поставен централно во шасијата кој кон задните тркала турка 200 коњски сили преку новиот менувач на Alfa со две спојки TCT.

За да нема нови очекувања за сериски модел на секој следен салон на автомбили од Alfa Romeo конечно најавија дека сериското производство на 4С ќе стартува дури во 2013 година.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat