Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Astra Sports Tourer над очекувањата - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Astra Sports Tourer над очекувањата
26.07.2011

Комби верзијата на новата Astra, или Astra Sports Tourer ги надмина очекувањата на одговорните во компанијата. Не е ниту една година на пазарот, а веќе достигна продукција од 100.000 примероци.

astra-st-100-iljadi-1-2011-1

Славеничкиот 100.000 примерок се симнал од производната лента на погоните на компанијата во англискиот град Елсмирпорт после само десет месеци производство.

Најголемиот пазар за Astra Sports Tourer е Германија каде што и стартуваше комерцијализацијата во септември минатата година. Таму до сега се продадени преку 40.000 примероци. Следни големи пазари се Италија и Велика Британија.

„Побарувањето за Astra Sports Tourer ги надмина нашите очекувања. Комбинацијата на впечатлив дизајн, иновативни технологии и одличната употребна вредност во секојдневието ја освои Европа од прва,” истакна Ален Висер, потпредседател за продажба, маркетинг и постпродажна дејност на Opel.

Најпродаваниот мотор во Европа е турбо бензинецот од 1.4 литри, а втор по побарување е турбо дизелот од 1.7 литри.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat