Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Audi A4 e најдобар во сите класи - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Audi A4 e најдобар во сите класи
27.02.2013

Audi A4 повторно се најде на врвот спорет извештајот на реномираната DEKRA за користени автомобили и петти пат по ред е прв во својот сегмент, а втор пат е прогласен за „Најдобар во сите класи”.

audi-a4-dekra-1-2013-1

Со второто освојување на престижната титула за користени автомобили на DEKRA, Audi A4 застанува рамо до рамо со својот поголем брат Audi A6 кој исто така два пати ја освојуваше наградата „Најдобар во сите класи”.

Оваа награда се доделува на модел кој има најниска стапка на грешки минувајќи низ три нивоа на прејдени километри. Така се потврдува долгорочниот квалитет на автомобилот каде за сега предничи Audi.

Извештајот на DEKRA познат како извештај на грешки се однесува на 15 милиони испитани автомобили поделени во осум категории. За секој автомобил DEKRA прави посебен профил со грешки низ три нивоа на прејдени километри.

Моделот кој има најдобар просек во трите нивоа се прогласува за „Најдобар во сите класи”. Интересно Audi A1 е на врвот до 50.000 km во својот сегмент, а Audi A5, TT и Q5 се на врвот во своите класи меѓу 50.000 и 100.000 km.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat