Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Audi го купува Ducati - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Audi го купува Ducati
13.03.2012

Audi се стекна со ексклузивно право да преговара за купување на Ducati и треба да ја финализира својата понуда до средината на месец април која ќе тежи меѓу 205 и 300 милиони евра.

dicati-desmosedici-1-2012-1

Првичното побарување на Ducati од 800 милиони евра е корегирано бидејќи долговите на компанијата ниту од далеку не се толку високи. Со ова се исполнува сонот на претходниот шеф на групацијата Volkswagen, Пих, да има марка на мотоцикли.

Доколку го купи, Ducati ќе работи под капата на Audi, a групацијата ќе го обогати и онака богатото портфолио во кое покрај Volkswagen, Audi, Seat и Skoda влегуваат марки како: Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, па и Scania и MAN.

Купувањето на марка мотоцикли е дел од проектот Eagle почнат од претходниот шеф на групацијата Фердинанд Пих кој уште во 2008 година истакна дека сака да купи мала, но вредна марка мотоцикли алудирајќи на Ducati.

Винтеркорн му го исполнува сонот на Пих и ги следи стапките предвидени во проектот кој на крај треба да ги воздигне двете легендарни германски марки Horex и NSU.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat