Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Audi Q3 – македонска премиера - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Audi Q3 – македонска премиера
25.11.2011

Новиот кросовер на Audi кој настапува во сегментот на компактни кросовери, моделот Q3 пристигна во Македонија и премиерно на јавноста и беше претставен во салонот на застапникот Porsche Makedonija.

audi-q3-mkd-vozi-1-2011-1

Audi Q3 детално го опишавме при првото претставување, а она што паѓа во очи кога автомобилот ќе се погледне во живо е агресивниот настап и динамиката која зрачи од секоја негова пора.

Со Q3, Аudi влегува во еден нов сегмент. Тој е значително покомпактен од постарите и поголеми браќа Q5 и Q7, но е подеднакво луксузен и изненадувачки простран и комфорен.

Многу технички детали превзема од поскапите модели како Bose сараунд систем со 14 звучници интегриран преку системот MMI и навигацијата. Во него може да се користи 3G за пренос на податоци како и WLAN.

Нуди голема можност за персонализација преку пет нивоа на опременост и 12 различни бои за каросеријата, а како врв доаѓа пакетот S-line кого ќе го одберат сите што сакаат понагласен спортски карактер на возилото.

За него говореше и генералниот директор на Porsche Makedonija, Златко Муцунски кој истакна: „Ние во Porsche Makedonija веруваме дека среќните и задоволни клиенти се единствената гаранција за успех. Поради тоа во рекордно кус период и веднаш по стартот на продажбите во Европа го донесовме Audi Q3”.

Цените на Audi Q3 стартуваат од 31.791 евра за 2.0 TFSI со 170 КС и 2.0 TDI со 140 КС, додека за верзиите 2.0 TFSI со 211 КС и 2.0 TDI со 177 КС со S-Tronic менувач треба да се издвојат од 36.900 евра.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat