Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Audi Q7 во пикап варијанта - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Audi Q7 во пикап варијанта
18.08.2011

Се појави пикап варијанта на големиот SUV на Audi, Q7 за која сеуште не се знае ништо. Прикажаните фотографии се направени скришно во некоја од халите каде се сокриваат моделите кои се во развој.

audi-q7-pick-up-1-2011-1

Сепак, од Audi не откриваат дали станува збор за прототип на иден модел кој би се појавил во сериско производство, или пак, за идеен концепт кој би се појавил најверојатно на салонот во Франкфурт.

Затоа може само да се претпоставува за што станува збор. Како и да е изработката на пикап верзијата на Audi Q7 делува солидно и потсетува на пикап верзијата на BMW M3 која останува своевиден уникат.

Што ќе се случува со овој модел сеуште не се знае. Доколку е намeнет да се појави во Франкфурт, тогаш со нетрпение го очекуваме. Во секој случај концептот делува интересно и ќе ги привлече љубителите на посебни проекти.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat