Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Audi SQ5 добива и турбо бензинец - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Audi SQ5 добива и турбо бензинец
20.11.2012

Лутата изведба на Audi Q5 заживеа со моќниот битурбо дизел под хауба 3.0 BiTDI. При претставувањето од Инголштад најавија дека пред почеток на продажбите ќе пристигне и нејзината бензинска изведба.

audi-sq5-1-2012-1

Ветеното е исполнето. Продажбите на SQ5 треба да стартуваат во првото три месечје од 2013 година, а пред крајот на годината пристигнува и верзијата која користи октанско гориво.

Под хауба е сместен 3.0 литарскиот турбо TFSI кој од 6 цилиндри во V распоред во SQ5 ќе истискува дури 354 КС и успева да го забрза спортскиот теренец до 100 km/h за околу 5 секунди. Максималната брзина е ограничена на 250 km/h.

Првично беше најавено дека бензинецот ќе истискува 333 КС како во S5, но се покажало дека тоа не е доволно за теренецот. Се очекува бензинскиот SQ5 своето место да го бара на пазари како САД каде дизелите не се толку популарни.

Секако ретки поклоници ќе има и во Европа каде цената би стартувала од околу 60.000 евра.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat