Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Auris станува комби - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Auris станува комби
10.09.2012

Покрај откриената нова генерација на Auris чија светска премиера ќе се случи на салонот во Париз, Toyota најавува уште две големи новини: комби изведбата на Auris и обновеното Verso.

auris-touring-sports-1-2012-1

За сега освен единствената фотографија која делумно од страна го открива комбито на Auris, или Auris Touring Sports како што гласи полното име и предницата на Verso, Toyota не дава прецизни информации за овие два модели.

Она што се знае за новиот Verso освен освежениот дизајн кој со муцката го следи новиот дизајнерски јазик на марката е дека големи промени има и во кабината која станува многу помодерна, а под хауба ќе работи модернизираниот 2.0 литарски дизел 2.0 D-4D.

Комби изведбата Auris Touring Sports го следи дизајнот на комбилимузината. Поставена е на иста платформа што значи дека покрај класичните изведби ќе се нуди и како хибрид чии батерии нема да одземаат простор ниту на задната клупа ниту на багажникот.

Покрај Verso и Auris Touring Sports, Toyota за во Париз ги најавува и специфичната изведба на Yaris наменета за млада публика која ќе ја носи ознаката Trend и доработениот GT 86 со спортски пакет од Toyota Racing Development, или TRD.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat