Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Automotive Group нуди кредит со 5% камата - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Automotive Group нуди кредит со 5% камата
06.09.2012

Јубилејните 5 години од своето основање застапникот за Dacia, Renault и Nissan во Македонија, компанијата Automotive Group, одлучи да ги прослави на единствен начин наградувајќи ги купувачите.

automotive-group-1-2012-1

Во соработка со Стопанска Банка обезбеден е кредит со ексклузивна каматна стапка од 5% за купувачите кои ќе поднесат барање за купување на возило на кредит во следните 45 дена за количина од 55 возила од програмата на Renault, Nissan и Dacia.

„Се разбира добравме неконвенционален начин да прославиме. Место да почастиме одредена група луѓе на една вечер ние одлучивме да ги почастиме нашите купувачи и така да прославиме 5 години постоење,” вели директорот на Automotive Group, Кирил Калеников.

„Да нема забуни сите попусти од акциите кои важеа до сега остануваат и понатаму, а каматната стапка од 5% се однесува на износот на кредит кој ќе се користи за купување на возилата по направените попусти во акција,” дополнува Калеников.

automotive-group-2-2012-1

Дополнително Стопанска Банка одобрува 50% попуст на административните трошоци со што се приклучува на прославата на роденденот на Automotive Group.

„Во изминатите 5 години, успеавме да се етаблираме како сериозна компанија која е во самиот врв на автомобилската индустрија во Македонија и кон крајот на 2011 година постигнавме удел на пазарот од 11,54%.”

„Покажавме дека сме социјално одговорна компанија преку еколошките акции како Dacia за природата и Eco акцијата на Renault, воедно активно учествуваме естрадниот и спортскиот живот преку спонзорства на клубови и национални репрезентации."

„Со овој потег се надеваме дека ќе продолжиме по патот по кој тргнавме, а тоа е да бидеме еден од трите најдобри импортери на нашиот пазар,” завршува Кирил Калеников.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat