Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Bentley EXP 9F не и се допаѓа на публиката - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Bentley EXP 9F не и се допаѓа на публиката
14.03.2012

Првиот спортски теренец на Bentley, концептуалниот EXP 9F, место со ловорики се закити со критики на салонот во Женева каде премиерно беше прикажан пред светската автомобилска јавност.

bentley-exp-9f-2-2012-2

Критиките одеа во насока на дизајнот кој не наликува на спортски теренец туку е некаква мешавина меѓу лимузина и комби со повисок стас. Интересно компанијата не се противи на ваквите критики.

Напротив и во Bentley сметаат дека дизајнот на EXP 9F треба да се смени. Новиот спортски теренец на кого веќе се работи ќе има помалку ретро елементи и што е уште поважно ќе има пропорции на традиционален теренец.

Што се однесува до механиката, моторот, менувачот, погонот и луксузот остануваат. Позиционирањето на најлуксузниот спортски тернец на светот ќе остане исто, над Ranger Rover, Porsche Cayenne, Audi Q7 и Mercedes GL.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat